Haber

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan atama kararlarına göre Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına Ömer Faruk Yelkenci, Kemal Şamlıoğlu, Celile Eren Ökten ve Nazif Yılmaz atandı.

Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu’nun biyografisi şöyle:

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan Şamlıoğlu, edebiyat eğitimi üzerine yüksek lisans ve Yeni Türk Edebiyatı üzerine doktorasını tamamlayarak bu alanda doçent oldu.

1999 yılında başlayan meslek hayatında kamu ve özel branşlarda öğretmenlik, eğitim müdürü ve genel müdürlük misyonları edinen Şamlıoğlu, insan kaynakları, iş ve bütçe yönetimi ile birlikte insan kaynakları alanında da çalışmalar yaptı. eğitim.

Şamlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı daire başkanı ve genel müdürü olduğu süre boyunca, Türk eğitim sisteminde bütünsel bir kalite artışının gerçekleştirilmesi, ulusal ve uluslararası ölçekte eğitim uygulamalarının karşılaştırmalı olarak incelenmesi, üretim olanaklarının geliştirilmesi gibi konularda çalıştı. mesleki ve teknik Anadolu liselerinde eğitim ve üretim ilişkisinin güçlendirilmesi.

Şamlıoğlu, 2018 yılında Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliğine seçildi.

Şamlıoğlu, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Genel Sekreterliği görevi sırasında üniversitenin akademik yayın kapasitesinin geliştirilmesi, öğrenci merkezli eğitimin inşası, öğrenci merkezli eğitimin sağlanması bağlamında sempozyum, çalıştay, mesleki gelişim, akreditasyon ve iş geliştirme faaliyetlerinde bulunmuştur. dış paydaşlarla işbirliğini geliştirerek eğitim süreçlerinde toplam kalite artışı, eğitim ve öğretim kalitesinin yükseltilmesi. İstihbarat gibi alanlarda çalıştı.

Yazar ve akademisyen Şamlıoğlu’nun eğitim, medeniyet ve fikir tarihi üzerine yazıları, birçok yayında söyleşileri, açıklamaları ve makaleleri bulunmaktadır. Akademik alanda ulusal ve uluslararası yayınevlerinde yayınlanan kitap ve makaleler yazdı.

Evli ve üç kız babası olan Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir. (HABER MERKEZİ)

haberkarahalli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu